Skuteczna technika szukania i bukowania tanich biletów lotniczych wymaga sprytu a także szczególnie dużej dozy wytrwałości. Nie wystarczy kilka chwil, czasami są niezbędne całe godziny, aby otrzymać upragniony bilet za akceptowalną przez nas sumę.

W jaki sposób zatem tanio podróżować i nie przegapić najbardziej atrakcyjnych ofert? Na cenę tanich biletów lotniczych wpływa zwłaszcza wybrany przez nas cel podróży a także jej termin. Należy przede wszystkim wystrzegać się wysokiego sezonu, a więc nie zamawiać biletów w okresie wakacyjnym, między świętami lub przypadającym na długie weekendy. Co normalne, kwoty mogą się znacznie różnic od tradycyjnych i mogą szybko wystrzelić nawet o kilkaset % w górę. Kiedy więc jest najbardziej opłacalny czas na kupno? To jesień – miesiące takie jak październik a także listopad, wiosna czyli okres przypadający od lutego do kwietnia oraz wartą uwagi dobrą sugestią jest kupowanie biletów w środku tygodnia.

Pośród popularnych kierunków, trzeba wyszukiwać te pracownicze – sprawdzają się w przypadku zamiaru oszczędzania dużo lepiej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w końcowym podliczeniu przedstawiają się znacznie korzystniej od spopularyzowanych celów podroży takich jak Hiszpania, Malta lub Malezja.

Podstawową regułą, której powinien trzymać się każdy urlopowicz pragnący zaoszczędzić jest kupowanie biletów znacznie wcześniej, dzięki czemu będzie można odszukać najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Organizowanie wycieczki powinno odbyć się należycie wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed ogromnymi kwotami biletów rezerwowanych w tzw. ostatniej chwili. Należy przeglądać witryny różnorodnych linii lotniczych parę razy w tygodniu albo nawet w każdy dzień, ponieważ atrakcyjne oferty mogą pojawić się w każdym momencie oraz przyczynić się do znalezienia naprawdę opłacalnej okazji. Tym szczególniej, że należy mieć na względzie, iż tanie bilety i interesująco cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, należy zapisać się do newsletterów przygotowanych przez niemal wszystkie linie lotnicze.

Co może być jeszcze warte zauważenia? Warto koniecznie bukować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są znacznie tańsze od tych najbardziej popularnych wśród turystów i urlopowiczów oraz uczęszczanych przez największą liczbę turystów. Takie lotniska mieszczą się najczęściej w ofertach nisko-kosztowych przewoźników i są dobrą alternatywą. Koniecznie trzeba zauważyć, iż najczęściej są oddalone od największych ośrodków oraz o około sto kilometrów.

Warto ciągle i precyzyjnie porównywać tanie linie z tradycyjnymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują przede wszystkim główne porty lotnicze. Ceny biletów lotniczych na stronach przewoźników potrafią zmieniać się nawet kilka razy dziennie. Jednym z trików jest niewpisywanie konkretnego terminu wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. W czym to pomoże? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana cena biletu może być mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym rozwiązaniem będzie wpisanie terminu wcześniejszego, a potem „przeklikanie” do rzeczywiście przez nas preferowanej. Jedna z teorii nielicznych podróżników i urlopowiczów mówi o logowaniu się na strony w celu zakupu biletów w ostatnim możliwym momencie.