Gdyby chcieć wykonać ankietę pośród naszych rodaków, jakie w ich opinii jest najdogodniejsze miejsce na urlop, to bez dwóch zdań znakomita większość pytanych osób wskazałaby kraje Europy zachodniej i południowej. Mają one takie zalety, jak odpowiednio wysokie temperatury, cudowne widoki, plaża, morze, a więc doskonałe warunki do odpoczynku, relaksu. W Europie jest kilka państw, gdzie panują idealnie takie warunki i właśnie dlatego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Do takich państw bez dwóch zdań trzeba zaliczyć właśnie Turcję. Jest to bowiem kraj położony co prawda na terenie Azji, jednak częściowo należy również i do naszego kontynentu.
Turcja to wyjątkowo ciekawy kraj nie tylko z racji idealnych warunków do wypoczynku, ale i również z racji swojej bogatej kultury, obyczajów, tradycji i zabytków, które się tam znajdują. Na pewno warte uwagi są meczety, których jest tam ogromnie dużo z racji religii, która jest wyznawana w Turcji. Najpopularniejszy jest tam dokładnie Błękitny Meczet. Bardzo atrakcyjnym i ciekawym obiektem dla turystów jest także znajdująca się w Turcji Hagia Sophia. Jeśli chodzi o ciekawe miasta, to bez wątpienia należy wymienić tutaj Ankarę- stolicę Turcji, a także Stambuł.
Turcja to w dużym stopniu dla turystów kraj, gdzie są cudowne i turkusowe wody oraz przyjazne plaże, gdzie można spokojnie wypoczywać, relaksować się. To idealne miejsce do spędzania wakacyjnego czasu w najlepiej taki właśnie sposób.
Wybierając się do Hiszpanii wart już szybciej odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy. Mowa tutaj przede wszystkim o to, aby dowiedzieć się takich informacji, jaka waluta tam obowiązuje, aby na miejscu nie było zbytecznych problemów, lub utrudnień mających związek z płatnościami, choćby przy codziennych zakupach, czy rezerwacjach.
Dobrze też nabyć choćby w minimalnym stopniu wiedzę o tym kraju, zwłaszcza o jego kulturze i zwyczajach, aby niechcący nie postępować w taki sposób, który będzie nie mile widziany przez tubylców, aby bez potrzeby im się nie narażać, czy też nie zbudzać niepotrzebnego zainteresowania. Wszystko to zagwarantuje spokojny wypoczynek.
W Turcji jest mnóstwo rejonów, w których możliwe jest by swój wypoczynek. To od położenia oraz panujących tam warunków w dużej mierze zależą koszty związane z urlopem w tym państwie. Miejsca chętniej odwiedzane są z reguły w dużym stopniu bardziej oblegane, a także i pobyt tam jest droższy. Jednak wiele ludzi mając w perspektywie spędzenie wakacji w idealnych, wręcz doskonałych warunkach jest w stanie wydać bardzo sporo. Zazwyczaj oszczędzanie i odkładanie gotówki na taką wyprawę ma swój początek się dużo wcześniej, aby w tym okresie nie trzeba było sobie niczego odmawiać, czy też rezygnować z drobnostek.
Na uwagę zasługuje również gastronomia turecka, która jest w ogromnym sensie specyficzna, jednak mnóstwo osób bardzo ją szanuje, a wyjątkowe, kultowe pyszne dania serwowane w Turcji mogą pochwalić się popularnością i zainteresowaniem również i wśród osób przyjezdnych. Warto zatem odwiedzić miejscowe knajpy, czy restauracje, aby można było skosztować potrawy typowe dla tego bałkańskiego państwa.
Turcja to doskonałe miejsce na długo wyczekiwane wczasy zarówno dla tych, którzy lubią bierne, jak i czynne formy przyjemnego wypoczynku.