Bardzo często celem międzynarodowych podróży jest dobrze znana i ceniona Brazylia. Podczas jednej wycieczki ani jeden podróżnik nie ma możliwości, żeby odwiedzić każde miejsce warte zachodu.

Upalna Amazonia
Region Amazonii jest mokry i upalny, dlatego wspaniałym okresem na przygotowanie wycieczki w to regiony jest pora niedeszczowa przypadająca na okres od października do czerwca. Podróże do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie pobliskich miast, równocześnie nie rezygnując z wypraw do brazylijskiej dżungli. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala pooglądać naskalne malunki sprzed nawet tysięcy lat. W amazońskiej puszczy warto zobaczyć teatr opery (Teatro Amazonas) mieszczący się w miasteczku Manaus. Teatr jest uposażony w marmury z Włoch i w stal pochodzącą z Anglii a także ruchome wyposażenie ze stolicy Francji. Kopuła teatru jest wykonana z bardzo licznych ceramicznych płytek dekorowanych i malowanych kolorami państwowymi tego kraju. Manaus to także tak zwane pływające miasto (cidade flutuante) i płynąca przez prawie siedem tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Wspaniałym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej charakterystycznym punktem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry wieńczy pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, można napawać się widokiem słynnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz zobaczyć bardziej ubogie strefy miasta tak zwane fawele. Godna uwagi jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta wypełniają się prędko milionami ludzi podczas kilku dób przypadających na świętowanie karnawału.

Cud świata
Jednym z najpiękniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest położony przy granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest rejestrowalny nawet z odległości ponad 20 km. Jest to najbardziej fascynujący wodospad o charakterystycznym elemencie – Gardle Diabła w przypominającym literę U. Oprócz wodospadu trzeba odwiedzić Pantanal – szerokie równiny – mokradła znajdujące się w zachodnim regionie tego kraju. Region ten jest dziki i obfitujący w unikalną przyrodę. Wśród zwierząt zamieszkujących te tereny znajduje się: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne gatunki małpy, nandu, kajman i anakonda, i również pirania.

Nowoczesna stolica
Brasilia to miasto o stażu zaledwie kilkudziesięcioletnim (powstało w 1956 r.). Wartym odwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Kościół Matki Bożej z Aparecidy, a także obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Jeśli się chce odetchnąć, trzeba przejść się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Są to naturalne plaże o podłożu piaskowym oblane z dowolnej strony lazurową laguną, kształtujące się na łagodnych wodach. Podróżnik mógłby zobaczyć w tym miejscu plamy kokosowe a także lazurowe oczka wodne. W celu wybrania się na większą ilość niesamowitych plaż, można pomyśleć o mieście umiejscowionym nad Atlantykiem – Fortalezę i znakomite Plaże Cumbuco a także wydmy Canoa Quebrada i klify w Morro Branco. Malowniczo umiejscowione miasto Salvador może natomiast pochwalić się wieloma zabytkami, wśród których wymienić można pomnik Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim a także Palácio Rio Branco. Wśród cenionych miejscowości, w których można mieć wspaniały urlop w przybrzeżnym hotelu wśród zielonych pagórków i piaszczystych plaż jest z pewnością Armação dos Búzios.